Pierwsza randka – jak się przygotować?

Dla większości osób pierwsza randka jest stresującym momentem, kiedy chcą wypaść jak najlepiej, ale obawiają się, że będzie zupełnie na odwrót. Co zrobić, żeby pierwsza randka nie była porażką, a dobrą zabawą i początkiem czegoś dłuższego?

Po pierwsze, bądź sobą. Pewnie słyszałeś/aś to wiele razy, ale musisz pamiętać, że to bardzo ważne. Pierwsza randka jest okazją, żeby lepiej poznać drugą osobę i zobaczyć czy do siebie pasujecie. Dlatego nie warto udawać kogoś, kim się nie jest. Co więcej, jeśli będziesz zachowywać się tak jak przy innych znajomych, spotkanie wypadnie luźniej. Gdy druga osoba zauważy, że zachowujesz się naturalnie, poczuje się zachęcona do odkrycia się przed tobą. A na pewno chcesz, abyście oboje czuli się komfortowo.

Kolejną ważną sprawą jest odpowiedni wygląd. Ubierz się tak, żeby było ci wygodnie i żebyś mógł/mogła dobrze spędzić czas. Aby okazać drugiej osobie, że ci na niej zależy, ubierz się w coś schludnego i ładnego, ale nie przesadzaj. Jeśli wybieracie się do droższej restauracji oczywiście musisz postawić na elegancję, ale na spacer czy wypad do kina wystarczą jeansy i koszula albo wygodna sukienka. Nie zapomnij też wziąć przed wyjściem prysznica i spryskać się ulubionymi perfumami.

W czasie randki interesuj się drugą osobą. Unikaj długich monologów na swój temat. Staraj się pytać o punkt widzenia i pozwól obiektowi swojego zainteresowania się wypowiedzieć. Możesz zapytać co lubi robić w wolnym czasie, a gdy ci coś opowie, dopytaj o szczegóły. Dzięki temu ta osoba poczuje, że się dla ciebie liczy.